۱۳۹۶ تیر ۱۲, دوشنبه

ریچارد رتکلیف « همسرم در زندان به افسردگی مبتلا شده است.»ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری، در مصاحبه با نشریه گاردین از وضعیت روحی نامساعد همسرش در زندان خبر داده است.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری (شهروند ایرانی-بریتانیایی محبوس در زندان اوین)، می‌گوید بااینکه وضعیت جسمانی همسرش بهبود یافته، حالات روانی بی‌ثباتی پیدا کرده و به افسردگی دچار شده است.
به گفته آقای رتکلیف، خانم زاغری در زندان خواستار ملاقات با یک روانشناس شده است.
نازنین زاغری، کارمند بنیاد توماس رویترز از سوم آوریل (پانزدهم فروردین‌ماه ۱۳۹۵) هنگام خروج از ایران به همراه گابریلا فرزند ۲۲ ماهه خود در فرودگاه امام خمینی تهران بازداشت شد. سپاه پاسداران استان کرمان دو ماه پس‌ازاین بازداشت اعلام کرد که نازنین زاغری به اتهام «مشارکت در پروژه‌های براندازی» دستگیر و به کرمان منتقل شده است. پاسپورت بریتانیایی گابریلا دخترخانم زاغری که متولد بریتانیاست نیز ضبط‌شده و او نمی‌تواند از ایران خارج شود و والدین خانم زاغری از او نگهداری می‌کنند.
این شهروند ایرانی-بریتانیایی ۳۷ ساله با بنیاد رویترز همکاری داشته و مشغولیت اصلی او فعالیت با نهادهای خیریه بوده است.
خانم زاغری به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به پنج سال زندان محکوم شده است.
ریچارد رتلکیف، همسر خانم زاغری به رسانه‌ها گفته است در مدت زندان انفرادی در کرمان همسرش را “به امضای اعتراف دروغین مجبور کرده‌اند.”
هم‌اکنون گیسو، دختر دو ساله نازنین جدا از والدین خود و نزد خانواده مادرش زندگی می‌کند.
رادیو فردا در این خصوص گزارش کرد؛ ریچارد رتکلیف روز دوشنبه گفت هنوز به همسرش گفته نشده که اتهاماتش چیست.
وی تصریح کرد خانواده او خواهان این هستند که دولت بریتانیا علنا خواستار آزادی خانم زاغری شود، اتهام‌های مقام‌های ایرانی علیه وی را رد کرده و سفیر بریتانیا در تهران اجازه یابد که با همسرش در زندان دیدار کند.
کانون مدافعان حقوق بشر روز ۱۴ فروردین امسال خبر داد که مسوولان دستگاه قضایی ایران به خانم زاغری اجازه ندادند تا در ایام نوروز با بستگانش تماس تلفنی داشته باشد.
وی آبان پارسال در اعتراض به وضعیت نگهداری‌اش در سلول انفرادی و دریافت حکم پنج سال حبس، اعتصاب غذا کرده بود که پس از شکستن اعتصاب غذا، به بند عمومی در زندان اوین منتقل شد.
هم‌اکنون گیسو، دختر دو ساله نازنین جدا از والدین خود و نزد خانواده مادرش زندگی می‌کند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر