۱۳۹۶ تیر ۲۵, یکشنبه

کودک آزاری در صدر تماس های اورژانس اجتماعی قزوین/۱۱ هزار نفر در معرض آسیب‌های اجتماعیمعاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی قزوین گفت: کودک آزاری در صدر تماس های اورژانس اجتماعی، قرار دارد.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، بهاره رحمانی شنبه شب، گفت: طلاق و اعتیاد ، مهم ترین آسیب های اجتماعی در جامعه هستند.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین یادآور شد: بیشترین کودک آزاری ها در سنن پایین ، به ویژه سه تا چهار سال دیده می شود زیرا کودک در این سن توانایی و قدرت لازم برای دفاع از خود ندارد.
رحمانی با اشاره به وجود انواع کودک آزاری، اظهار کرد: این مهم شامل آزار جسمی ، جسمی و روانی و نیز غفلت است و بیشتر آزار کودکان توسط پدران صورت گرفته و مهم‌ترین علت کودک آزاری نیز مربوط به موضوع اعتیاد والدین است.
معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی قزوین یادآور شد گفت: در استان قزوین ۱۱ هزار نفر در معرض آسیب‌های اجتماعی ساکن در محلات محروم شناسایی شده اند.
وی اضافه کرد: به دلیل گسترش شهرنشینی، افزایش مهاجرت و فقر، کاهش فرصت‌های اشتغال در روستاها و شهرهای کوچک سکونت گاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشینی از رشد برخوردار بوده و به علتی برای ایجاد آسیب های اجتماعی تبدیل شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر