۱۳۹۵ بهمن ۱۵, جمعه

قاضی صلواتی حکم احمدرضا جلالی، پزشک زندانی را «اعدام» اعلام کرده استقاضی ابوالقاسم صلواتی به احمدرضا جلالی، پزشک و پژوهشگر ساکن سوئد، اعلام کرده است که حکم او «اعدام» است.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، در دیداری با احمدرضا جلالی از او خواسته تا اعتصاب غذایش را بشکند زیرا «با اعتصاب غذا حکم اعدامش تغییر نمی‌کند».
رادیو فردا به نقل از همسر این پژوهشگر محبوس در اوین نوشته است؛ بازپرس ویژه پرونده اعلام داشته حکم او اعدام نیست اما بازجوها بر این حکم اصرار دارند.
احمدرضا جلالی، پزشک و پژوهشگر ساکن سوئد، روز پنجم اردیبهشت امسال در تهران بازداشت شد و از آن هنگام تاکنون در زندان اوین به سر می‌برد.
آقای جلالی، به گفته همسرش، از ۴۰ روز پیش اعتصاب غذا کرده است.
خانم مهران‌نیا تاکید کرد که همسرش به جز کار علمی، فعالیت دیگری نداشته و اتهام همکاری با کشورهای دشمن درباره او صادق نیست.
احمدرضا جلالی پژوهشگر دانشگاه پیه‌مونته ایتالیا در رشته مدیریت بحران است که در سال‌های اخیر به دعوت نهادهای علمی و پژوهشی و برای شرکت در برنامه‌های تحقیقاتی و آموزشی به ایران رفته بود.
همسر آقای جلالی می‌گوید ورود و خروج او به ایران همواره بدون مشکل انجام می‌شد تا اینکه در سفر آخر بازداشت و بیش از هفت ماه در سلول انفرادی نگهداری شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر