۱۳۹۶ فروردین ۲۷, یکشنبه

بازداشت و ضرب و شتم دستکم سی تن در یک میهمانی شبانه در بهادران اصفهانشامگاه پنج شنبه ۲۴ فروردین دستکم سی تن از حاضران در یک میهمانی شبانه در یکی از باغ ویلاهای این منطقه را بازداشت‌شده‌اند.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، یکی از حاضران در میهمانی که از طریق باغچه‌های اطراف محل پارتی از چنگ مأموران گریخته به خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی گفته این میهمانی که پنجشنبه گذشته (۲۴ فروردین) برگزار شده بود با حمله مأموران انتظامی در حدود ساعت ۹ شب متشنج شد.
این شاهد از شلیک تیر هوایی و ضرب و شتم میهمان در هنگام حمله مأموران خبر داده و گفته با وجود گذشت سه روز از زمان بازداشت حدود ۳۰ نفر از میهمانان، هنوز هیچ کدام از آنها آزاد نشده‌اند.
مقام‌های رسمی در استان اصفهان به این گزارش‌ها هنوز واکنشی نشان نداده‌اند.
مسئولان قوه قضائیه ایران از پارتی‌های شبانه به عنوان مصداق ناهنجاری و فساد اجتماعی نام می‌برند و از آنجا که در قوانین ایران پیشگیری از وقوع جرم بر عهده قوه قضاییه است، ماموران انتظامی این کشور با کسب احکام قضایی به محل برگزاری چنین میهمانی‌هایی یورش می‌برند.
این در حالی است که فعالان حقوق بشر برگزاری میهمانی در داخل خانه‌های شخصی را بخشی از حقوق افراد در حریم شخصی خودشان می‌دانند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر