۱۳۹۶ خرداد ۱۹, جمعه

افزایش ۱۲۰ درصدی آمار کودکان کار در خیابان‌های اصفهانمعاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان اصفهان: آمار کودکان کار در خیابان‌های اصفهان، به ۱۲۰ درصد افزایش یافته است.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان اصفهان گفت : تعداد کودکان کار سال گذشته ۳۴۹ نفر و در سال قبل از آن ۱۵۷ نفر بود که افزایش ۱۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.
مرضیه فرشاد در اصفهان، گفت: در سال ۹۴ تعداد کودکان کار شامل ۱۲۸ پسر و ۲۸ دختر بود و این تعداد پارسال به ۳۰۵ پسر و ۴۴ دختر رسید.
وی بابیان اینکه افزایش تعداد دختران کار حساسیت بیشتری ایجاد می‌کند، افزود: در سال ۹۴، ۳۸ درصد کودکان کار ایرانی و ۶۲ درصد اتباع خارجی بودند، اما پارسال، ۳۹ درصد این کودکان ایرانی و ۶۱ درصد اتباع خارجی بودند.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان اصفهان با ابراز نگرانی از افزایش آمار کودکان کار ایرانی، خاطرنشان کرد: مردم ایران نسبت به کودکان ترحم دارند و وقتی کودکی را در حال کار و دست‌ فروشی می‌بینند تحت تأثیر قرار گرفته و به آنها کمک می‌کنند و همین دلیلی بر افزایش تعداد کودکان کار ایرانی است.
وی گفت: کار کردن کودکان علل مختلفی دارد که از آن جمله می‌توان به فقر فرهنگی و فقر مالی خانواده‌ها و در برخی موارد بیماری پدر و مادر اشاره کرد که کودکان را مجبور به‌کار کردن می‌کند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر