۱۳۹۵ دی ۳۰, پنجشنبه

دو شهروند بهایی در کرج بازداشت شدند

عکس ‏‎Bahainews‎‏
به گزارش خبرگزاری بهایی نیوز کوروش شریف زاده و فواد میثاقیان دو شهروند بهایی ساکن شهر کرج پس از احضار به اداره تعزیرات حکومتی، توسط ماموران امینتی بازداشت شدند.
بنابرگزارش مجموعه خبری بهایی نیوز کوروش شریف زاده و فواد میثاقیان دارای واحد صنفی عینک سازی پس از آنکه از سوی تعزیرات حکومتی که مرتبط با موضوع پلمب محل کسب آنان بوده است ، توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده اند.
به گفته منابع مطلع " آقای شریف زاده و فواد میثاقیان بلافاصله پس از حضور در تعزیرات که احضار شده بودند دستگر می شوند."
طی ماه های اخیر بازداشت پیروان دیانت بهایی در ایران افزایش چشمگیری در استان های یزد، شیراز و دیگر شهرها پیدا کرده است . جمهوری اسلامی مدعی احترام به حقوق شهروندی پیروان ادیان در ایران می باشد اما آئین بهایی را به عنوان یک دین معرفی نمی کند و حقوق شهروندان بهایی در ایران با چالش های بسیاری روبرو است.
خبرگزاری بهایی نیوز پیشتر دلیل پلمب محل کسب شهروندان بهایی را مقابله نیروهای امنیتی با اعیاد دیانت بهایی در تعطیلی مذهبی ۹ روز دیانت بهایی اعلام کرده است و همواره در سالهای گذشته شاهد پلمب محل کسب شهروندان بهایی و همچنین بازداشت شهروندان بهایی ساکن ایران پس از ایام تعطیلی دیانت بهایی بوده ایم. طبق قوانین صنفی کشور کسانی که دارای مجوز فعالیت هستند می تواند در سال ۱۵ روز تعطیلی اعلام نمایند و بیش از ۱۵ روز تعطیلی را به اداره اماکن اطلاع دهند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر