۱۳۹۵ بهمن ۷, پنجشنبه

منوچهر رحمانی و محسن مهرگانی در اصفهان بازداشت شدند

عکس ‏‎Bahainews‎‏
به گزارش خبرگزاری بهایی نیوز دوتن از شهروندان بهایی ساکن اصفهان روز سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ پس از تفتیش منزل آنان توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.

بنابرگزارش مجموعه خبری بهایی نیوز ماموران امنیتی این استان پس از حضور در منزل منوچهر رحمانی و محسن مهرگانی اقدام به تفتیش چندین ساعته منزل آنان کرده و ضمن مصادره کتب مذهبی و لوازم شخصی ، آنان را به مکانی نامعلوم نکرده اند.
به گفته منابع مطلع دلیل بازداشت این دو نفر از شهروندان بهایی در این استان معلوم نیست و اطلاعی از محل نگهداری آنان در دست نیست.
همچنین روز سه شنبه محمد تدریسی یکی از شهروندان بهایی ساکن شهر یزد نیز توسط ماموران امنیتی ساعت هفت صبح پس از تفتیش منزل، بازداشت شده و به بازداشت وزارت اطلاعات منتقل شده است.
بنابر گزارشی که پیشتر منتشر شد صبح روز سه شنبه شبنم متحد یکی از شهروندان بهایی ساکن یزد که طی دو سال گذشته در زندان بود پس از دوران محکومیت آزاد شد و مهبد اتحادی دیگر شهروند بهایی ساکن این استان پس از بیست و سه روز بازداشت با قرار وثیقه صد میلیون تومانی آزاد شده است.
هفته گذشته نیز فریبا اشتری دیگر شهروند بهایی زندانی در این زندان نیز پس از دو سال محکومیت آزاد شد.
بهاییان از بزرگترین اقلیت‌های دینی در ایران هستند که جمهوری اسلامی آن را به رسمیت نمی‌شناسد و به عنوان "فرقه ضاله" از آن نام می‌برد.پس از انقلاب اسلامی در ایران بسیاری از شهروندان بهایی تنها به دلیل باورمند بودن به آئین بهایی بازداشت شده اند و با احکام ناعادلانی دوران محکومیت خود را طی کرده اند، با این وجود مسئولین جمهوری اسلامی همواره عنوان کرده اند که حکومت ایران هیچ گاه به صرف بهایی بودن پیروان دیانت بهایی با آنان برخورد نکرده و بهائیان از حقوق شهروندی برخوردارند .

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر