۱۳۹۵ دی ۳۰, پنجشنبه

محکومیت یک فعال مدنی بوکانی به سه سال حبساسماعیل سانیار، فعال مدنی، از سوی شعبه ۱۰ دادگاه تجدیدنظر ارومیه به تحمل سه سال حبس محکوم شد.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شعبه ۱۰ دادگاه تجدیدنظر ارومیه اسماعیل سانیار، فعال مدنی را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق ارتباط با نهادهای حقوق بشری و رسانه‌های خارج از کشور، به تحمل سه سال حبس محکوم کرده است.
شبکه حقوق بشر کردستان گزارش کرد؛ این فعال مدنی اهل بوکان در ۲۲ آذرماه سال ۹۴ از سوی نیروهای اداره اطلاعات بوکان بازداشت و به اتهام ارسال اخبار برای نهادهای حقوق بشری و رسانه‌های خارجی به مدت یک ماه در بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر تحت بازجویی قرار گرفت. وی پس از آزادی با تودیع وثیقه، در ۱۶ اسفندماه سال ۹۴ در شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی و انقلاب بوکان محاکمه شد و بعد از چند روز، دادگاه حکم به برائت ایشان از اتهامات مطرح‌شده را صادر کرد.
در پی صدور حکم برائت، دادستانی بوکان به این حکم اعتراض کرد و پرونده جهت تجدیدنظرخواهی به شعبه ۱۰ دادگاه تجدیدنظر ارومیه ارجاع داده شد.
در آذرماه امسال بعد از برگزاری دو جلسه دادگاه، علیار خلیل‌زاده و محمدحسین رضایی، قضات دادگاه، این فعال مدنی را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به تحمل ۳ سال حبس محکوم کردند.
این فعال مدنی کُرد پیش‌تر نیز در سال ۸۵ بازداشت شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر