۱۳۹۵ اسفند ۱۶, دوشنبه

مرگ یک کولبر ۱۷ ساله به دلیل سرمازدگییک کولبر ۱۷ ساله که به همراه ۴ کولبر دیگر در ارتفاعات مرزی سردشت، گرفتار کولاک شدید شدند، در بیمارستان این شهر درگذشت.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مسئول فوریت‌های پزشکی بیمارستان امام خمینی سردشت در گفت‌وگو با کردپرس، روز دوشنبه (۱۶ اسفندماه) با اعلام این خبر گفت:  شب گذشته، پنج کولبر در ارتفاعات دوپزه نزدیک مرز کێلێ سردشت براثر کولاک شدید دچار سرمازدگی شدند.
ریبین سوری در ادامه افزود: پس از حضور نیروهای امدادی در محل حادثه سه نفر به‌صورت سرپایی مداوا و دو نفر دیگر به‌وسیله آمبولانس به بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت منتقل شدند.
وی اظهار داشت: یکی از کولبران به نام کامران رشکه ۱۷ ساله براثر سرمازدگی جان خود را از دست داد. کولبر دیگر نیز بستری‌شده است.
این  کولبران باتوجه به هوای نسبتاً گرم ظهر دیروز لباس گرم همراه خود نبرده بودند و باتوجه به سردی چند درجه‌ای هوا در غروب و آغاز کولاک شدید، هنگام بازگشت دچار سرمازدگی شده‌اند.
نهم بهمن‌ماه سال جاری نیز در ارتفاعات مرزی سردشت و در نزدیکی روستای بیوران علیا ۱۶ کولبر در زیر بهمن گرفتار شدند که از این تعداد ۴ نفر جان خود را از دست دادند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر