۱۳۹۵ دی ۱۳, دوشنبه

از ورود و فروش مواد مخدر تا آزار و اذیت جنسی زندانیان کم سن و سال در زندان رجایی شهر


از ورود و فروش مواد مخدر تا آزار و اذیت جنسی زندانیان کم سن و سال در زندان رجایی شهر

 روز یکشنبه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۵ گزارشات رسیده از زندان رجایی شهر، حاکی از ادامه روند خرید و فروش مواد مخدر در زندان و همچنین مواردی از جمله آزار و اذیت جنسی و تحقیر زندانیان کم سن و سال است.
به گزارش بام، ارگان خبری بنیاد اکبر محمدی، تعدادی از زندانیان زندان رجایی شهر، طی گزارشی از شرایط نگران کننده این زندان، در خصوص ادامه روند خرید و فروش مواد مخدر و ضد و بند مسئولین در اندرزگاه های این زندان خبر دادند.
به گفته زندانیان مسئولین زندان رجایی شهر از جمله داریوش امیریان مدیر داخلی زندان، با همکاری حسن کُرد مسئول بند ۶ این زندان و همچنین مجید کمانچه پاسدار بند مذکور به وارد کردن مواد مخدر در زندان مشغول هستند و تعدادی از زندانیان عادی را به منظور فروش این مواد در زندان با خود همراه کرده اند.
در ادامه گزارش مذکور قید شده است که حسن کُرد، نه تنها در فروش و پخش مواد مخدر دست دارد بلکه بارها زندانیانی که حاضر به همکاری با وی نبوده اند را به صورت غیرانسانی مورد ضرب و شتم شدید قرار داده است و از جمله دیگر اقدامات وی تحقیر زندانیان کم سن و سال و همچنین آزار و اذیت جنسی آنان است.
یکی از زندانیان عادی که بارها مورد اینگونه آزار و اذیت و تحقیر قرار گرفته است فردی است با اسم کوتاه شده و.ف که به همین منظور و تحت فشار قرار داشتن شدید از سوی این فرد دو بار اقدام به خودکشی کرده که با کمک همبندیان و انتقال به موقع به بهداری زندان، از خطر مرگ نجات پیدا است.
این زندانی هم اکنون در اندرزگاه ۶ این زندان، دوران محکومیت خود را سپری می کند و از نظر روحی شرایط مناسبی ندارد. به گفته زندانیان از جمله مواد مخدری که از طریق این افراد وارد زندان میشود می توان به شیشه و شیره اشاره کرد و چندی پیش نیز بیش از نیم کیلو مواد مخدر از نوع شیشه، در دفتر حسن کُرد مسئول بند ۶ پیدا شده است اما مسئولین زندان نه تنها مواد مخدر کشف شده را ضبط نکرده بلکه هیچ گونه پیگرد و بازخواستی در خصوص وی و رفتارهای غیرقانونی او صورت نداده اند.
زندانیان از وضعیت موجود، به دام کشاندن زندانیان سالم به دام اعتیاد، آزار و اذیت جنسی زندانیان کم سن و سال و تحقیر آنان و ضرب و شتم توسط مسئولین شکایت داشته و خواهان پیگیری سازمان و نهادهای مرتبط با اینگونه مسائل در زندان رجایی شهر کرج شدند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر