۱۳۹۵ آبان ۴, سه‌شنبه

وضعیت وخیم جسمانی اصغر قطان؛ محرومیت از رسیدگی درمانی در زندان رجایی‌شهر


اصغر قطان

اصغر قطان، زندانی سیاسی، با وجود وضعیت وخیم جسمانی همچنان در زندان رجایی‌شهر به سر می‌برد و مسئولان زندان از انتقال وی به بیمارستان خودداری می‌کنند.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، اصغر قطان، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر، با وجود حکم عدم تحمل کیفر و ابتلا به بیماری‌هایی همچون دیابت، فشار خون، چربی خون، ناراحتی قلبی، پروستات، کلیه و تنگی نفس همچنان در زندان نگهداری می‌شود و مسئولان زندان از رسیدگی پزشکی و انتقال وی به بیمارستان خودداری می‌کنند.
بنا به بخش دوم ماده ۲۲ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانیان بیماری که نیاز به معالجات ویژه و تخصصی دارند باید به موسسات تخصصی یا بیمارستان‌های غیرنظامی در خارج زندان منتقل شوند. بیمارستان مورد اشاره باید تجهیزات لازم، تخت کافی، لوازم دارویی مناسب و پزشک متخصص و آموزش‌دیده برای مراقبت‌های پزشکی و درمانی از زندانی بیمار داشته باشد.
اصغر قطان که سابقه دستگیری‌های متعددی دارد، در آخرین مورد در نوزدهم دی‌ماه سال ۱۳۸۹ از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس از ۴۵ روز بازجویی در بند ۲۰۹ به دلیل بیماری و با توصیه پزشکان به قید وثیقه آزاد شد. وی به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق به ۵ سال زندان محکوم شد.
این زندانی ۶۰ ساله در سوم خرداد‌ماه سال ۱۳۹۱ جهت اجرای حکم احضار و به بند ۳۵۰ منتقل شد و در تاریخ یازدهم خرداد‌ماه سال ۱۳۹۳ به زندان رجایی‌شهر کرج انتقال یافت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر