۱۳۹۵ آبان ۱۰, دوشنبه

نعمت الله بنگاله شهروند بهایی با قرار وثیقه آزاد شد

به گزارش خبرگزاری بهایی نیوز نعمت الله بنگاله شهروند بهایی ساکن شیراز پس از ۶۶ روز با قرار وثیقه ۵۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.
بنابر گزارش مجموعه خبری بهایی نیوز نعمت الله بنگاله به همراه دخترشان نازنین بنگاله در تاریخ ۶ شهریور ۱۳۹۵ توسط ماموران اطلاعات بازداشت و پس از تفتیش منزل و محل کار به دفتر بازداشتگاه وزارت اطلاعات معروف به پلاک ۱۰۰ منتقل می شوند که پس از آزادی نازنین بنگاله با وثیقه ۱۷۵ میلیون تومانی، نعمت الله بنگاله پس از ۶۶ روز آزاد می شوند.
بنابر اطلاع منابع آگاه به خبرنگار بهایی نیوز " نعمت الله بنگاله در این مدت تنها چندبار آن هم چند ثانیه با منزل تماس داشته اند".
بنابر این گزارش این شهروند بهایی بازداشت شده دچار مشکلات قلبی می باشد که پیشتر طی تماسی با خانواده خود اعلام کرده بود که " مبلغی نیاز دارد که ایشان را جهت بررسی مشکل فلبیشان به بیمارستان منتقل کنند ".به گفته خانواده این شهروند بهایی وضعیت جسمی نعمت الله بنگاله وخیم می باشد و می بایست وی از هرگونه استرس و ناراحتی به دور باشد.
لازم به یادآوری است که نعمت الله بنگاله در زمینه دوربینهای مداربسته فعالیت دارد و در اسفندماه ۱۳۹۴ ماموران دولتی با ورود به محل کار وی و انبار فروشگاه خود تمام وسایل و قطعات مربوط به فعالیت اقتصادی ایشان را ضبط کرده اند و با وجود آنکه این شهروند بهایی دارای برگ سبز و مدارک کامل تمامی کالاها بوده است اما آن اجناس مسترد نشده است و طی بازداشت اخیر وی در شهریور ماه ۱۳۹۵ نیز تمام اجناس وی در فروشگاه ضبط شده است.
طی ماه اخیر هفده شهروند بهایی نیز توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به دفتر بازداشتگاه وزارت اطلاعات منتقل کرده اند که تعدادی از این شهروندان با قرار وثیقه آزاد شده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر