۱۳۹۶ بهمن ۳۰, دوشنبه

تجمع امروز دراویش گنابادی به خشونت کشیده شد ؛ سه مامور پلیس کشته شدند . امروز ، جمعی از دراویش گنابادی با برگزاری تجمعی نسبت به بازداشت نعمت الله ریاحی اعتراض کردند و خواستار آزادی بی قیدو شرط این درویش زندانی شدند ، در ادامه تجمعات امروز با حمله ماموران به خشونت کشیده شد و تا این لحظه ناجا خبر کشته شدن سه مامور را تائید کرده است ، درگیری همچنان ادامه دارد.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، جمعی از دراویش گنابادی با برگزاری تجمعی نسبت به بازداشت “نعمت الله ریاحی” اعتراض کردند، نعمت‌الله ریاحی از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی صبح روز ۱۳۹۶/۱۱/۲۹، توسط مأمورین انتظامی بازداشت شده بود.
این دراویش معترض با تجمع مقابل کلانتری  ۱۰۲ پاسداران تهران و با به دست گرفتن پلاکارت خواستار آزادی “نعمت الله ریاحی” شدند.
این تجمعات امشب به خشونت کشیده شد، ناجا نیز کشته شدن ۳ مامور پلیس را تایید کرده است.
سخنگوی ناجا ضمن تایید خبر در گفتگو با خبرگزاری فارس از بازداشت عامل این حادثه خبر داد و گفت که وی در زمان وقوع در محل دستگیر شده است.
بر اساس منابع رسمی تاکنون دست‌کم هشت تن از معترضان بازداشت شده‌اند.
در همین رابطه خبری بر مبنای دستگیری محمد ثلاث یکی از دراویش معترض منتشر شده است، گفته می شود که این درویش با ضرب و شتم بازداشت شده است.
درگیری و تجمعات تا لحظه تنظیم این خبر ادامه دارد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر