۱۳۹۶ شهریور ۸, چهارشنبه

خودکشی هماهنگ دو دختر نوجوان در شهرستان ملکشاهی روز گذشته دو دختر نوجوان پانزده ساله در شهرستان ملکشاهی در یک حرکت هماهنگ اقدام به خودکشی کردند. گفته می شود این دو دختر هم کلاسی بوده و پس از ناکامی تحصیلی و عدم موفقیت درسی به علت عدم کسب نمره های لازم برای ورود به رشته تجربی تصمیم به خودکشی می گیرند با اینحال پلیس نحوه خودکشی و دلیل آن را نامتعارف دانسته و تحقیقات خود را بر این اساس آغاز کرده است.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حادثه در حد فاصل مسیر پاریاب به گنبد رخ داد و این دو دختر در یک اقدامی عجیب و هماهنگ شده به بالای یک کوه رفته و با پرتاب خود اقدام به خودکشی کردند.
در این حادثه یکی از دختران در دم فوت می‌کند و نفر دوم از ناحیه لگن مصدومیت شدیدی می بیند و به مراکز درمانی استان منتقل می شود.
این دو دختر هم کلاسی بوده و پس از ناکامی تحصیلی و عدم موفقیت درسی به علت عدم کسب نمره های لازم برای ورود به رشته تجربی و ادامه تحصیل در رشته مورد نظر خود، با هم تصمیم به خودکشی می گیرند.
از آنجا که اعلام انگیزه این دو نفر و هماهنگی و هم زمانی این اقدام تا حدودی با باورهای امروزی فاصله دارد عوامل قضایی و انتظامی شهرستان ملکشاهی تحقیقات خود را در مورد این موضوع آغاز کرده‌اند.
خودکشی به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی محسوس در استان ایلام هم اکنون یک تهدید بزرگ به حساب می آید و باید با اقدامات فرهنگی مناسب در راستای تعدیل این آسیب اقدامات لازم انجام شود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر