۱۳۹۵ آبان ۲۰, پنجشنبه

محل کسب دو شهروند بهایی در کرج پلمب شد

به گزارش خبرگزاری بهایی نیوز محل کسب فرخ بندی و نبی الهی دو شهروند بهایی ساکن کرج به دلیل اعتقاد به دیانت بهایی پلمب گردید.
بنابرگزارش مجموعه خبری بهایی نیوز صبح امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۵ هفت مامور دولتی و انتظامی از جمله یک سرهنگ ،۲ قاضی ، ۲ مامور نظام پزشکی و ۲ تنداز ماموران وزارت اطلاعات پس از مراجعه به محل کسب آقای فرخ بندی این محل کسب را پلمب کردند.
به گفته یک منبع نزدیک به این شهروند بهایی " ماموران پس از ایراد گرفتن های متعدد از قبیل جواز و اتیکت و پروانه پزشکی که تنها پروانه پزشکی موجود نبود آن محل کسب را پلمب کردند."
به گفته این منبع نزدیک " این محل کسب تنها به دلیل آنکه صاحب آن یک شهروند بهایی بود پلمب گردید وگرنه نیاز به حضور ۷ مامور نبود."
همچنین محل کسب نبی الهی یکی دیگر از شهروندان بهایی که در چهل و پنج متری گلشهر کرج دارای واحد صنفی عینک سازی بود نیز توسط ماموران اداره اماکن پلمب گردید.
در هفته گذشته دستکم بیش از ۱۱۰ محل کسب شهروندان بهایی تنها به دلیل تعطیلی محل کسب شهروندان بهایی در ایام تعطیلی دیانت بهایی با پلمب روبرو شده است.
در سالهای گذشت اداره اماکن بارها محل کسب شهروندان بهایی در شهرهای مختلف کشور را با پلمپ از سوی این اداره دولتی روبرو ساخته است.
خبرگزاری بهایی نیوز پیشتر دلیل پلمب محل کسب شهروندان بهایی را مقابله نیروهای امنیتی با اعیاد دیانت بهایی در تعطیلی مذهبی ۹ روز دیانت بهایی اعلام کرده است و همواره در سالهای گذشته شاهد پلمب محل کسب شهروندان بهایی و همچنین بازداشت شهروندان بهایی ساکن ایران پس از ایام تعطیلی دیانت بهایی بوده ایم. طبق قوانین صنفی کشور کسانی که دارای مجوز فعالیت هستند می تواند در سال ۱۵ روز تعطیلی اعلام نمایند و بیش از ۱۵ روز تعطیلی را به اداره اماکن اطلاع دهند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر