۱۳۹۵ آذر ۷, یکشنبه

اخطار اداره اماکن عمومی به محل کسب شهروندان بهایی در قروهبه گزارش خبرگزاری بهایی نیوز طی روزهای گذشته محل کسب هفت شهروند بهایی ساکن شهرستان قروه توسط اداره اماکن عمومی این شهر با اخطار به پلمب روبرو شده است.

بنابر گزارش مجموعه خبری بهایی نیوز اداره اماکن عمومی این شهر به دلیل تعطیلی محل کسب شهروندان بهایی در تاریخ های ۱۱ و ۱۲ آبان ماه در ایام تعطیلی دیانت بهایی طی تذکرنامه ی عنوان کرد،که به دستور دادستانی و اداره اماکن عمومی این شهر از این به بعد اجازه تعطیل کردن در ایام تعطیلی دیانت بهایی را ندارند.
به گفته یک منبع مطلع " در نامه که تحویل صاحبان محل کسب داده نشده است عنوان کرده اند که نباید در ایام تعطیلی" فرقه بهایی" محل کسب آنان تعطیل باشد."
همچنین این منبع مطلع افزود که " در صورت تعطیل کردن محل کسب بهائیان در اعیاد بهایی گفته اند که جواز کسب آنان باطل خواهد شد و فروشگاهها نیز پلمب می شوند."
در ماههای گذشته یکی از شهروندان بهایی به نام ماریا کوثری در این شهر بازداشت و پس از انتقال وی به سنندج و گذراندن دوران بازجویی با قرار وثیقه ازاد شده است و همچنین گلستان جاوید ( قبرستان بهائیان) این شهر از سوی مسئولین دولتی تخریب شده است.
در هفته های گذشته دستکم بیش از ۱۲۰ محل کسب شهروندان بهایی تنها به دلیل تعطیلی محل کسب شهروندان بهایی در ایام تعطیلی دیانت بهایی با پلمب روبرو شده است. در سالهای گذشت اداره اماکن بارها محل کسب شهروندان بهایی در شهرهای مختلف کشور را با پلمپ از سوی این اداره دولتی روبرو ساخته است.
خبرگزاری بهایی نیوز پیشتر دلیل پلمب محل کسب شهروندان بهایی را مقابله نیروهای امنیتی با اعیاد دیانت بهایی در تعطیلی مذهبی ۹ روز دیانت بهایی اعلام کرده است و همواره در سالهای گذشته شاهد پلمب محل کسب شهروندان بهایی و همچنین بازداشت شهروندان بهایی ساکن ایران پس از ایام تعطیلی دیانت بهایی بوده ایم. طبق قوانین صنفی کشور کسانی که دارای مجوز فعالیت هستند می تواند در سال ۱۵ روز تعطیلی اعلام نمایند و بیش از ۱۵ روز تعطیلی را به اداره اماکن اطلاع دهند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر