۱۳۹۵ آذر ۳, چهارشنبه

گلایه صادق لاریجانی از روحانی و علی لاریجانی: به من تهمت زدند و سکوت کردید


Image result for ‫صادق لاریجانی از روحانی و علی لاریجانی‬‎

رییس قوه قضاییه گفت: "اینکه فرمودید برای حفظ حقوق اساسی مردم و برای اصول حقوقی در باب ملت اقدام کردید آیا این حفظ حقوق برای رئیس قوه قابل اجرا نیست و آیا تهمت‌هایی که به رئیس قوه زدند شما موظف نبودید براساس حقوق اساسی از آن دفاع و حمایت کنید
به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در همایش فرماندهان بسیج دستگاه قضایی سراسر کشور که صبح امروز در مجتمع فرهنگی شهید بهشتی برگزار شد، گفت: در هجمه به قوه قضائیه و بحث حساب‌ها مطالبی عنوان می‌شود که مایه تعجب است و سخنی را که صد در صد کذب بود از سایت‌های ضد انقلاب پخش کردند تا قوه قضا را آلوده کنند.
وی افزود: گفتند رییس قوه قضاییه هزار میلیارد از اموال بیت المال را به حساب شخصی خود ریخته است، چیزی که کذب محض است و اثبات دروغ بودن آن راحت است و اسنادش موجود است.
او با بیان اینکه دروغ‌ها را آنقدر بزرگ گفتند که کسی شک نکند، اظهار داشت: برخی دروغ‌ها قابل اثبات است و در زمینه بحث حساب‌های قوه قضاییه که از برنامه ۲۰ سال قبل در سال ۷۴ بیان می‌کنند که به حساب شخصی مبلغی ریخته شده که صد در صد کذب است. در این باره وزیر اقتصاد طی نامه‌نگاری که با او شده است این موضوع را تکذیب کرده است. همچنین سخنگوی قوه قضائیه و شورای پول و اعتبار نیز آن را تکذیب کرده است و همه نامه‌ها موجود است.
وی تاکید کرد: با اجازه رهبری در سال ها قبل (نه دوره من) فقط اموال قوه به نام قوه قضاییه شده و شورای پول و اعتبار تصویب کرده و اذن رهبری داشته است اما اکنون بیان می‌کنند که آیا این مسئله شرعی یا قانونی است که این یک فتنه است.
او افزود: در کشورهای غربی افرادی که در فتنه ۸۸ فرار کرده‌اند سایت‌هایی را راه‌اندازی کرده‌اند که به بدنه فاسد اصلاحات متصلند و مطلعیم که با آنها همکاری دارند که این شایعه را برای تخریب قوه قضائیه درست کرده‌اند.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد و واکنش رئیس جمهور نسبت به آن گفت: این روزها پس از قضایای مشهد و مباحثی که درباره دادستان مطرح شد سوالات عجیبی در ذهنم چرخ می‌زند. دادستان بر حسب تشخیص خود و برمبنای اطلاعاتی که برخی نهادهای رسمی داده بودند تصمیمی گرفته است و اکنون قضاوتی ندارم که تصمیمش درست بوده است یا نه .اما دادستان مشهد قاضی متدین و شجاع و با سابقه قضایی است و نمی‌توانند بگویند خامی کرده است.
رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: این موضوع را برای پیگیری به معاون قوه ارجاع داده‌ام و اکنون قضاوتی در این باره ندارم.
آملی‌لاریجانی بیان کرد: از رئیس جمهور که تمام قد برای پیگیری مسئله مشهد به میدان آمده و به من نامه داده‌اند که البته قبل از رسیدگی حکم خود را داده و قاضی متعهد و شجاع را متخلف احراز کرده‌اند که برخلاف اصول متعدد قانون اساسی عمل کرده است، ما اعلام کردیم که رسیدگی خواهیم کرد. کاش عجله نمی کردید تا رسیدگی شود.
رئیس قوه قضائیه خطاب به رئیس جمهور گفت: آیا اینکه فرمودید برای حفظ حقوق اساسی مردم و برای اصول حقوقی در باب ملت اقدام کردید آیا این حفظ حقوق برای رئیس قوه قابل اجرا نیست و آیا تهمت‌هایی که به رئیس قوه زدند شما موظف نبودید براساس حقوق اساسی از آن دفاع و حمایت کنید؟
او در ادامه افزود: لغو کردن سخنرانی یک نماینده که باید رسیدگی می‌شد یک مسئله است اما پخش کردن شایعه در مورد رئیس قوه که به طور گسترده این عمل صورت گرفت و با توجه به تکذیب وزیر شما موظف نبودید که برای مسئولیت و اجرای حقوق اساسی که مدعی هستید از آن دفاع کنید و فقط اجرای قانون اساسی و مسئولیت شما برای یک طیف است.
رئیس قوه قضائیه ادامه داد و گفت: حضرتعالی در مورد لغو سخنرانی یک نماینده گفتید مایه شرمساری است اما نماینده ای از فراکسیون امید در مجلس منتسب به شما از پشت تریبون رئیس قوه قضائیه را متهم کرده است که هزار میلیارد به حساب شخصی ریخته است که صددرصد دروغ است و شما در این مقطع وظیفه ندارید که این مایه شرمساری نیست.
او با بیان اینکه فضای فتنه این است، گفت: گلایه‌ای هم از رئیس مجلس دارم. شنیده‌ام رئیس مجلس در پشت تریبون در مورد عملکرد دادستان مشهد ابراز تاسف کردند که البته منصفانه‌تر بیان شده است.عرض من به رییس مجلس این است به رییس قوه قضاییه در مجلس تهمت زدند و سکوت کردید البته من به دفاع شماها نیازی ندارم.
وی تاکید کرد: به دنبال همین بحث ها گفتند مقام معظم رهبری هم از رییس قوه به شدت ناراحت است و حتی دیگر رییس قوه را به محضرشان نمی پذیرند در حالی که من دو بار به محضر رهبر انقلاب رفتم.به دروغ گفتند که رهبری می خواهند آیت الله جنتی را به عنوان رییس قوه انتخاب کنند که رهبری خنده شان گرفت که این دروغ ها را از کجا می آورند؟
رییس‌قوه قضاییه گفت: اگر امروز برخی بدنه فاسد اصلاحات خواب قبل را می بیند سخت در اشتباه هستند بسیج با قدرت ایستاده از خدا بخواهیم نور حق را در قلب همه مسلمین بتاباند.
وی گفت: راه حق را تشخیص دهید که ما را به این حواشی متهم نکنند از مسئولان عالی قضایی و سردار سلیمانی هم تشکر می‌کنم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر