۱۳۹۵ دی ۱۸, شنبه

برهان اسماعیلی با قرار وثیقه از زندان برازجان آزاد شد

عکس ‏‎Bahainews‎‏
به گزارش خبرگزاری بهایی نیوز برهان اسماعیلی شهروند بهایی ساکن برازجان از توابع استان بوشهر که پیشتر در تاریخ ۱۳ دی ماه بازداشت شده بود با قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری بهایی نیوز این شهروند بهایی پس از پنج روز بازداشت در تاریخ شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ با قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.
برهان اسماعیلی پیشتر به همراه مریم بشیر توسط ماموران اطلاعات سپاه استان بوشهر بازداشت شده بود و همزمان منزل یکی دیگر از شهروندان بهایی این منطقه به نام فرشاد تقوی نیز مورد تفتیش قرار گرفته بود.
به گفته یک منبع مطلع این دوشهروند بهایی پس از بازداشت توسط اطلاعات سپاه به زندان سپاه بوشهر منتقل شده و پس از آن مجدد به دادگاه شهر برازجان و از آنجا به زندان برازجان منتقل شده اند .
همچنین یک روز پس از بازداشت این دو شهروند بهایی ، مینو بشیر به همراه فرانک شیخی همسر برهان اسماعیلی و هایده رام همسر فرشاد تقوی توسط اطلاعات سپاه برازجان احضار و پس از چند ساعت بازجویی آزاد شده اند.
برهانی اسماعیلی در حالی با قرار وثیقه آزاد شده است که مریم بشیر در تاریخ ۱۵ دی ماه با قرار وثیقه ۱۲۰ میلیون تومانی از زندان بوشهر آزاد شده بود.
طی دو هفته اخیر چهار شهروند بهایی دیگر به نام های سهیل کشاورز ، امرالله خالقیان ،سمیر خلوصی و مهبد اتحادی در شهرهای قزوین ،کرمان و یزد بازداشت شده اند.
بهاییان از بزرگترین اقلیت‌های دینی در ایران هستند که جمهوری اسلامی آن را به رسمیت نمی‌شناسد و به عنوان "فرقه ضاله" از آن نام می‌برد.پس از انقلاب اسلامی در ایران بسیاری از شهروندان بهایی تنها به دلیل باورمند بودن به آئین بهایی بازداشت شده اند و با احکام ناعادلانی دوران محکومیت خود را طی کرده اند، با این وجود مسئولین جمهوری اسلامی همواره عنوان کرده اند که حکومت ایران هیچ گاه به صرف بهایی بودن پیروان دیانت بهایی با آنان برخورد نکرده و بهائیان از حقوق شهروندی برخوردارند .

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر